Lasten vilttikirppis ja kahvila su 26.5. klo 12-16

☕ Tervetuloa Koroisille herkuttelemaan juurimunkeilla! Tarjolla myös lounasta ja muita herkkuja.

Vilttikirppis

Turun Feeniks-koulu järjestää kaikille lapsille avoimen vilttikirppiksen sunnuntaina Koroisten pihapiirissä. Tapahtumassa lapset voivat myydä käytettyjä lelujaan, kirjojaan, vaatteitaan tai itse tekemiään käsityötuotteita (ei elintarvikkeita). Huoltajat ja muut aikuiset ovat tervetulleita ostoksille tai muuten vain viettämään kesäpäivää Koroisten idylliseen miljööseen. Myös Koroisten kahvila on avoinna.

Tapahtuma on myyjille maksuton. Myyntipaikkoja on kuitenkin rajoitetusti, joten paikat varataan ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittautuneille lähetetään vielä tarkemmat ohjeet sähköpostitse tapahtumaa edeltävänä päivänä.

Myynti tapahtuu omatoimisesti ja huoltajat vastaavat omista lapsistaan. Omat viltit ja vaihtorahat mukaan!

Sadesäällä tapahtuma järjestetään sisätiloissa.

Ilmoittaudu myyjäksi tästä linkistä.